Kontakt och organisation

Här ser du hur vi i Eskilstuna United är organiserade och kontaktuppgifter till respektive funktion. Välkommen att kontakta oss.

Elit, a-lag

Tränare och sportchef
Fredrik Bernhardsson
Epost: fredrik.bernhardsson@eskilstunaunited.se

Tränare
Elena Sadiku
epost: elena.sadiku@eskilstunaunited.se

Fysioterapeut
Elin Löfving, leg fysioterapeut
Mobil: 076-08 77 385

Materialare, A-laget
Anders Blomstrand
Mobil: 070-644 29 82

Akademi (F17/F19)

Akademichef, huvudtränare F19
Casey Mattsson
Epost: casey.mattsson@eskilstunaunited.se
Mobil:076-69 69 649

Assisterande tränare F17, F19, administrationsansvarig
Lukas Gustavsson
Epost: akademi@eskilstunaunited.se
Mobil: 072-307 23 64

Målvaktstränare
Peter Kristoffersson

Huvudtränare F17
William Karlsson
Mobil: 072-164 00 92

Barn och ungdom

Sportsligt ansvarig barn och ungdom
Casey Mattsson
Epost: casey.mattson@eskilstunaunited.se
Mobil:076-69 69 649

Barn- och Ungdomsråd
Katy Eriksson
Epost: katy.eriksson@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-625 38 75

Sportkontor

Kontorsansvarig, kommunikation
Elina Gustavsson
Epost: elina@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-424 84 78

Kansli, Administration
Eva Hallenfeldt-Ahlin
Epost: kansli@eskilstunaunited.se
Mobil: 073-038 57 90

Evenemang

Matchansvarig
Kalle Siljebråt
Epost: Karl-anders.siljebrat@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-563 23 01

Säkerhetsansvarig
Jonny Axelsson
Mobil: 070-526 79 17

För media- och ackrediteringar:
Epost: karl-anders.siljebrat@eskilstunaunited.se

HJÄRTA UNITED

Eva Karlsson
Epost: eva.karlsson@bam.se
Mobil: 070-540 49 16

JAG2030

Anna Arnerdal
Epost: anna.arnerdal@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-610 92 77

Försäljning

Pär Eriksson
Epost: pelle.eriksson@hotmail.com
Mobil: 070-167 21 45

Anna Arnerdal
Epost: anna.arnerdal@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-610 92 77

Håkan Karlsson,
Epost: hakan.karlsson@tingsvalvet.se
Mobil: 070-618 24 61

Styrelsen och klubbchef

Ordförande och klubbchef
Lina Bertilsson
Epost: lina.bertilsson@eskilstunaunited.se
Mobil: 070-584 59 62


Styrelseledamöter
Pär Eriksson, vice ordförande
Katja Seppänen
Håkan Karlsson
Katy Eriksson
Eva Bam Karlsson
Anna Arnerdal
Henrik Malmlöf

Valberedning
Kalle Siljebråt (Sammankallande)
Pontus Järleskog
Sofia Karlsson

Övrigt

Fotograf
Jim Ahlerup
Epost: fotografjimahlerup@gmail.com
Mobil: 076-414 17 69