Sparbanken Rekarne stöttar JAG2030

Våra spelare, publik och supportrar är oerhört viktiga för vår förening. Likaså är våra sponsorer som skapar förutsättningar för att vi kan vara den här positiva kraften i Eskilstuna. Sparbanken Rekarne är vår huvudpartner, ett företag som har stöttat oss i många år. Tack för att ni gör det möjligt för oss att bedriva en sund och glädjefylld fotbollsverksamhet i Eskilstuna. Tillsammans skapar vi ett hållbart samhälle.

”Vi finns för att vi vill bidra till ett lokalt, hållbart samhälle där vi har ett jämställdhetsperspektiv och där alla bidrar till att utveckla våra kommuner. Ett viktigt steg i det är att samarbeta med United. JAG2030 är ett viktigt steg i att tillsammans medverka i en viktig fråga för oss alla: Ett jämställt samhälle”, säger Annika Helg, vd på Sparbanken Rekarne.

Annika väljer att backa jämställdhet. Gör det du med – bli en del av JAG2030.

Dela